+38 (063) 520 6262

+38 (050) 312 14 16

info@owl-study.com

+38 (098) 556 62 62

+38 (093) 185 32 70

Усі контакти
ОСВІТА В КАНАДІ
БЕЗКОШТОВНІ КОНСУЛЬТАЦІІ

Імміграція в Канаду через навчання - особистий досвід українки

23.11.17
0

...Канадське життя видалося таким насиченим, що дівчина майже не помітила, як пройшла шлях від студента до постійного резидента Канади!

Українські студентки в Канаді на навчанніМар'яна Савка зі Львова відправилася в Канаду у 21 рік, одразу після закінчення бакалаврату в Україні, щоб отримати додаткову освіту, набути закордонний досвід. Поїхала та й... вже чотири роки живе за океаном! Навчання, робота, друзі, волонтерська та громадська діяльність — канадське життя українки видалося таким насиченим, що вона майже не помітила, як пройшла шлях від студента до постійного резидента Канади! Про те, чим здивувала та підкорила Країна кленового листа, про канадську освіту, стоматологію та продукти, про роботу та відпочинок Мар'яна розповіла спеціально для сайту owl-study.com.

Приїхала — і вперше за 100 років Ніагарський водоспад замерз!

- Я отримала бакалавра в ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю «Перекладознавство»: мене завжди цікавили методи вивчення та процеси сприйняття мови. Навчання дало величезну та дуже сильну базу знань, яку застосовую і сьогодні. І не лише у спілкуванні: часто займаюсь перекладами документації. В Україні готувала студентів до іспитів та вступу у вищі навчальні заклади. Мені дуже подобалася моя робота: щире «дякую» студентів, які зараз вже є професіоналами в різних галузях, ні з чим не зрівняється! Але мені завжди хотілося відчувати себе громадянкою Землі, а не лише однієї держави. От і вирішила почати цей шлях з Канади — країни рівності та можливостей, де є одна з найбільших українських діаспор!

Перші враження від країни були чудовими! Попри те, що прилетіла взимку, коли було -20. Саме тоді Ніагарський водоспад вперше за 100 років повністю замерз! Але мені було тепло від зустрічей, приємного оточення, так що зима пролетіла швидко. Що ще сильно вразило, крім погоди — великі міста та великі відстані, бо моєю першою точкою дотику був аеропорт Торонто.

Молодь з велосипедами біля мосту у ВанкуверіБатьки з приводу моєї подорожі хвилювалися, напевно, більше, ніж я! Дякую їм за підтримку, бо без них не було б нічого! Ми продовжуємо спілкуватися щотижня, бо не втрачати зв'язок — це головне.

Мій шлях від студента до постійного резидента Канади склався так. Після закінчення навчання отримала дозвіл на роботу (open work permit - не прив'язаний до роботодавця), а набувши канадського досвіду (мінімум рік - Canadian Experience Class), подала свою кандидатуру за новою системою Express Entry. Згідно з цією системою оцінюється вік, освіта, досвід роботи та знання англійської чим більше балів, тим більші шанси пройти. Мінімальний прохідний бал змінюється кожні два тижні, в середньому це 430-460. Додаткові бали можна отримати за номінацію (запрошення від провінції), наявність роботодавця у Канаді. Щороку Канада збільшує квоти на кожну з програм імміграції, але це вже тема для окремої розмови.

Мар'яна Савка та зірка Міккі МаусаЗараз я живу у Ванкувері — найзахіднішій континентальній точці світу. Різниця у часі з Україною аж 10 годин! Працюю у сфері освіти — менеджером у Vancouver Film School, школі, де готують майбутніх продюсерів, акторів та розробників ігор. Також є координатором логістики в організації Young Women in Business. Багато працюю з українцями, які приїжджають до Ванкуверу. Організовуємо освітні, розважальні заходи з організацією Ukrainian Youth in Vancouver та Ukrainian Candian Congress. Люблю арт-виставки, допомагаю тваринам, обожнюю подорожувати та вивчати щось нове!

Головна риса канадської освіти — практичність

Канадську освіту можна описати словом «практичність»! Якщо ви йдете вчитись на менеджмент, то філософії у вас точно не буде. Усі професори не просто добре знають предмет, а й мають досвід роботи у сфері, яку викладають. Тому, готуйтеся: у вас буде багато case studies - практичних завдань на основі реальних ситуацій. Освіта вчить аналізувати, застосовувати знання на практиці (в побудові бізнес-плану, наприклад), працювати у команді зі студентами з різних куточків світу. Це неоціненний досвід, адже у сучасному світі кожна компанія шукає професіонала, який зможе працювати з різними ринками чи розвивати бізнес у різних країнах. Мабуть, саме тому в мене зріс інтерес до бізнесу, міжнародної торгівлі, економіки та політики — я відчула, як все це працює!

Щодо напрямку та спеціальності — треба обирати серцем. Освіта у Канаді — не обов'язкова, вчитись ідуть ті, хто справді цього хоче. Можна мати річний сертифікат або 2-3-річний диплом бакалавра чи магістра за бажанням. Є багато курсів підвищення кваліфікації.

Мар'яна Савка зі Львова на святковій ході у ВанкуверіЯ обрала Niagara College, і сьогодні раджу Ніагару тим, хто хочете отримати канадську освіту та пожити в невеликому місті (зекономити на оренді житла, витратах на транспорт, страховці машини). Якщо порівнювати маленьке місто та мегаполіс, то, наприклад, Торонто «кидає» студента у своєрідний фінансовий котлован: з теперішніми цінами на оренду житла важко буде економити чи відкладати кошти під час навчання (нагадую, що працювати можна лише 20 годин). А всім хочеться й вчитися, й розважатися! В Ніагарі все дешевше! Це чудовий регіон для туризму, з розвинутим виноробним бізнесом та надзвичайно відкритими людьми. Якщо навіть не вчитись тут, то Ніагара must-see у списку місць на мапі!

Про роботу, квартиру та вільний час

Мені вдавалося працювати у вільний від навчання час. Крім того, змогла навіть використати роботу для зарахування одного з кредитів! Зараз можу сказати, що все залежить від навантаження. Якщо у програмі багато курсів, то працювати важче, бо ж потрібно і в навчанні бути успішним! Тому все у ваших руках.

Під час навчання я орендувала квартиру, а мої одногрупники, наприклад, винаймали цілий дім, в якому було багато кімнат. Але найпопулярніша практика серед студентів, особливо тих, що приїжджають для вивчення англійської, жити у канадських сім'ях (і це також круто, бо для тебе готують! :-) Це гарна можливість попрактикувати мову та відчути культуру.

Перший рік в Канаді був найважчим: я багато вчилась, працювала, тому часу на розваги не вистачало. Але влітку вже максимально подорожувала країною! Є список улюблених місць — пишіть, розкажу!

Канадці люблять комфорт та не замикають дверей

Українські студенти під час навчання в КанадіВ цій країні комфортно мені стало одразу. Студентство — гарний варіант адаптації до життя в іншій країні без стресу. Також це можливість розширити контактну базу, отримати рекомендації від професорів або навіть попрацювати на кампусі (що роблять багато студентів).

Канадці, варто зауважити, дуже відрізняються від українців. Дуже помірковані, виважені, довго роздумують над чимось, люблять комфорт та звиклі до правил. В малих містах (на півночі особливо) люди знають одне одного та навіть не замикають дверей, настільки високий рівень довіри.

Звичайно, я все одно сумувала і сумую зараз, що рідна Україна так далеко. Мабуть, лише на відстані розумієш, як багато переваг має твоя країна у порівнянні з іншими розвиненими державами! В Канаді мені дуже не вистачає вітчизняної стоматології! Тут лікувати зубки справді дорого ($500 щоб видалити зуб), тому одразу раджу майбутнім студентам: купуйте страховку та перевіряйте, що саме в неї включено. Також навчальні заклади пропонують місцеву страховку (guard.me), яка покриває відвідування лікаря, медикаменти, процедури та багато іншого.

Міжнародні студенти в Канаді під час канікул на узбережжіЩодо продуктів (популярне питання), тут усе смакує по-іншому і це відчувається. Найдивніший хліб, пристосований більше до тостів, ніж до наших улюблених канапок. Квашені огірки, гречка та навіть кефір — все є, просто треба відшукати на поличках супермаркетів, ну або в "українському/польському/європейському" магазині. Мені не вистачає білого домашнього сиру, який до сих пір не можу знайти, але вже знаю багато рецептів! А так, нещодавно познайомилась з людьми які, роблять в Альберті мед та відправляють на замовлення куди завгодно: на смак майже карпатський! Зате таких суші, як у Ванкувері, ви не знайдете ніде, хіба у Японії!

Бажання залишитися виникло само собою

Я не їхала до Канади з метою імміграції! Львів — чудове місто, в якому дуже комфортно жити та розвиватись. До того ж, чотири роки тому Канада тільки ставала популярною серед студентів та молоді.

Студенти в Канаді з українським прапоромЯ їхала в цю країну, яка постійно розвивається, щоб побачити інше та цікаве, розширити базу знань, спробувати щось нове. За час перебування в Канаді полюбила її всім серцем, проте, як і раніше, не перестаю співпрацювати з українськими колегами та студентами! До речі, українських студентів у Ванкувері з кожним роком стає все більше! І всі вони радіють, коли дізнаються, що за океаном можуть розраховувати на підтримку найвпливовіших організацій — Конгресу Українців Канади та Молоді Ванкувера, разом з якими я допомагаю новоприбулим "акліматизуватись" та знайти підтримку серед однолітків у діаспорі.

Зараз серед моїх знайомих є багато молодих людей, які приїхали у 17-18 років. Звичайно, на перший погляд такий переїзд здаватиметься дуже складним та стресовим (особливо часто так вважають батьки). Але для молодої людини це — колосальний плюс. Оскільки тепер популярна тема глобальної освіти — можливість навчатись в іншій країні — це 100% розширення кругозору, нетворкінг (знайомства з новими людьми), проживання в англомовному середовищі! Що тут ще бажати?

Між іншим, до студентів з України в Канаді ставляться дуже позитивно! Знають, що наша молодь працьовита та відповідальна! Ще з часів перших переселенців українці зарекомендували себе як сильна, працьовита, розумна нація, яка готова відстоювати свої права, розвивати культуру та економіку. І наші студенти всіляко це підтверджують!

Більш детальну інформацію про імміграційні програми для міжнародних студентів, випускників канадських вишів, читайте на сайті канадського уряду Citizenship and Immigration Canada

Імміграція в Канаду через навчання - особистий досвід українки
Імміграція в Канаду через навчання - особистий досвід українки
Оцінка: 
Середнє: 4.6 (9 голосів)