+38 (063) 520 6262

+38 (050) 312 14 16

info@owl-study.com

+38 (098) 556 62 62

+38 (093) 185 32 70

Усі контакти
ОСВІТА В КАНАДІ
БЕЗКОШТОВНІ КОНСУЛЬТАЦІІ

Кохання привело українку спочатку в Канаду, а потім - в офіс Христі Фріланд!

7.02.18
0

У кожного канадського українця свій шлях прибуття в Канаду. Здебільшого він однаковий: люди різного віку приїжджають на навчання та роботу. Дехто готується до такої поїздки роками! Проте в кожному правилі є свої виключення: ми знаємо приклад, коли переїзд за океан відбувся без довгих розмірковувань, майже раптово, і лише заради того, щоб врятувати кохання!

Українка, волонтер OWL Галина Палійчук з чоловіком Алвісом, весілля в КанадіЗвучить, як щось неймовірне та занадто романтичне, чи не так? У нас є докази! :-) Чудова історія української правозахисниці, випускниці шведського університету та волонтера OWL у Ванкувері, яка зараз працює в Канадському Парламенті - Галини Палійчук. Оскільки історія відбулася лише завдяки романтичним почуттям, то і розповідаємо ми її напередодні 14 лютого: такий собі подарунок до свята всім закоханим та нагадування: йди за любов'ю та будь щасливим!

Нове життя замість мрії про ООН

- В Канаду я потрапила, можна сказати, спонтанно. Привело мене сюди кохання.

Ще кілька років тому мій хлопець Алвіс жив в Ірландії, а я навчалася на магістратурі в Швеції, тому зустрічалися ми або у Скайпі, або деінде в Європі (більше про наше знайомство та романтичні побачення читайте тут).

Новий 2015-й рік ми відсвяткували разом, після чого роз'їхалися по своїм країнам. І от, я вже планую наше наступне побачення весною у Римі, як він мені дзвонить і каже: «Галю, мене запросили працювати, і я за два тижні їду у Ванкувер назавжди…»

Галина Палійчук та Світлана КомінкоНесподіваний поворот. Я подивилася на карті, де це, - і дуже засмутилася, бо Алвіс сказав, що це його мрія, і повертатися він не збирається з такого далекого краю. «А як же мої мрії про ООН?» - подумала я, але мій паспорт вже їхав у Лондон отримувати канадську візу. Я вирішила спершу поїхати на розвідку на літніх канікулах, а потім вже вирішити – моє це чи ні.

Приїхавши до Канади, перше, що я зробила – налагодила контакти з місцевою українською громадою, зокрема, зі Світланою Комінко, президентом канадської освітньої громадської організації Open World Learning. Це допомогло мені дуже швидко адаптуватися, а надалі логічно призвело до всього, що зі мною сталося включно до сьогодні.

Я дуже багато писала про мої враження від Канади, зокрема, можете почитати детальніше в моєму блозі.

Наприклад, в останньому семестрі я організувала собі навчання по обміну в Університеті Британської Колумбії, щоб бути ближче до коханого. Так ми й побралися у Ванкувері весною 2016-го. Про наш весільний досвід можна прочитати тут!

Чоловік пішов вчитися, а дружина - працювати

Тхеквондо, Алвіс-переможець, золоті медаліАлвіс мав робочу візу лише на рік, і не знав, що вона не дає права на отримання дозволу на постійне проживання. Оскільки дізнався він про це дуже пізно, майже перед закінченням робочої візи, нам довелося швидко щось вирішувати. Так Алвіс поступив і став студентом програми з кримінології в Douglas College. А я, як його вже дружина, отримала відкриту робочу візу, з якою можна працювати будь-де в Канаді.

Тож після закінчення свого шведського універу я почала викладати Етику та Громадянське Суспільство у Політехнічному інституті Британської Колумбії. Контракт у мене був лише на два семестри, з продовженням з вересня, але була перерва на літо. Тому мені довелося шукати іншу роботу на цей період. Так склалося, що Конгрес Українців Канади саме шукав менеджера заходів до святкування 150-річчя Канади у Британській Колумбії. Я подалася, пройшла – і це був надзвичайно цікавий, насичений досвід та яскраве літо!

Щойно я приступила до роботи, як КУК розпочав конкурс на ще одну позицію – оплачуване стажування у Парламенті Канади! І знову моя любов до всього нового та цікавого допомогла зробити важливий крок, бо це була просто робота моєї мрії! І вже у вересні, замість викладання, переїхала до Оттави, залишивши чоловіка закінчити семестр у коледжі.

Тепер я працюю в парламентському офісі Міністра закордонних справ, українки за походженням Христі Фріланд. До речі, це реально і для вас. Якщо ви проживаєте у Канаді – подавайтеся на цей рік (інформація тут)!

Наполегливість — головна риса східноєвропейців

Галина Палийчук та Прем'єр-Міністр Канади Джастин ТрюдоЗараз ми перевели Aлвіса на Поліцейську програму до коледжу в Оттаві - і він одразу знайшов роботу за спеціальністю (почав працювати part-time у halfway house – це місце, де живуть люди, які щойно вийшли з тюрми та мають реінтегруватися у суспільство).

До речі, вийшло дуже смішно, бо ми знайшли вакансію на студентському порталі його коледжу. І Алвіс був єдиним, хто подзвонив і нагадав про себе (з моєї подачі), що дуже сподобалося роботодавцю, тому його одразу і взяли. А однокурсники тепер дивуються, як це так: тільки приїхав – і одразу знайшов таку класну роботу. Бо це основна риса молоді зі Східної Європи – ми вириваємо можливості зубами.

Оскільки міжнародним студентам дозволено працювати part-time - це те, що Алвіс і робив увесь час. У Ванкувері, наприклад, він викладав тхеквондо, і паралельно декілька разів сам ще й виступав на змаганнях та отримав декілька золотих медалей.

Гостя Громадського радіо; дівчина на радіоДівчина з плакатом Love UkraineЖиття закоханих в Канаді; снігопад; дім взимку

Я багато писала про те, як змінила мене Канада – і у своєму власному блозі, і для видання "Фокус". 

Правила життя в Канаді 1Правила життя в Канаді 2

Правила життя в Канаді 3Правила життя в Канаді 4

І наостанок скажу так. Не думайте, що, коли вирішуєте змінити життя та переїхати до іншої країни, вам буде медом помазано. Це найбільша омана багатьох. Все не так. Є зовнішнє – те, що бачать інші (ось, наприклад, як ця стаття - може скластися враження, що мій шлях до успіху був таким легким та безхмарним), і внутрішнє – це психологічні моменти, стреси, наполегливість, працьовитість, напористість, швидкість реакції та багато інших складних факторів, які залишаються за дверима, і про які знають лише близькі.

Головна порада: не сидіть, склавши руки, а рухайтесь до своєї мети, не покладаючи рук (бо буде історія як у Алвіса і його однокурсників, тільки навпаки). І як би складно не було – не здавайтеся. Люди все одно зі сторони бачать ваше життя у рожевих тонах, і тільки ті, що пройшли цей шлях, знають правду…

Кохання привело українку спочатку в Канаду, а потім - в офіс Христі Фріланд!
Кохання привело українку спочатку в Канаду, а потім - в офіс Христі Фріланд!
Оцінка: 
Середнє: 5 (3 голосів)