Чому травень в Канаді у студентів проходить спокійно та без нервів

12.05.17
0

Українські студенти OWL в КанадіЧи може традиційно складний для  студентів місяць підготовки та безпосередньо іспитів проходити без нервів та хвилювань? Так, в Канаді це реальність! Герой цієї статті Андрій Степнов вже два роки вчиться в Канаді. І з задоволенням розповідає про те, як вперше потрапив в Країну кленового листа і чому повернувся сюди знову, про навчання та умови вступу до канадського вишу.

Після літнього табору в Ванкувері я хотів вчитися тільки тут!

Всім привіт! В перший раз я поїхав в Канаду ще в шкільному віці: на щастя, батьки знайшли фінансову можливість відправити мене в літній мовний табір у Ванкувері. Я провів там незабутні два місяці та повернувся іншою людиною! Мені й самому було приємно, що я помітно виріс і в плані англійської, і в плані самостійності, у мене з'явилися наміри на майбутнє - хотів продовжити освіту в Канаді, тому став краще вчитися в рідній школі. Батьки, звичайно, теж помітили зміни й пообіцяли допомогти з мрією. Так, Країна кленового листа розташована далеко від України, але у неї багато переваг для студентів - якісна освіта, можливість працевлаштування та в цілому більш лояльне ставлення до приїжджих.

Студенти під час іспитівОтже, батьки мене фінансово підтримали та відправили вчитися в канадський коледж. Протягом останніх двох років я живу в студентському гуртожитку - резиденції на території кампусу (Residences). Хоча батьки спочатку наполягали на проживанні в приймаючий сім'ї, де за мною могли б більше доглядати «тимчасові батьки». Але я захотів мати можливість самостійно організовувати свій побут. І до сих пір не шкодую. В гуртожитку є все, що потрібно студенту для повноцінного життя: я живу з однокурсником у великій кімнаті з меблями, на території є зони відпочинку, їдальня, де досить смачно годують. Також поруч розташовані кафе та магазини. Загалом, мені подобається.

За участь в житті коледжу теж ставлять бали

Наш день починається о 7 ранку. О восьмій вже потрібно бути на лекціях. До речі, проспати сніданок і не з'явитися в їдальню - не варіант, за це можуть зробити догану. Вчимося ми до трьох годин дня. 

Студенти в Канаді під час прогулянкиНавчання мені дається легко. Проблеми з англійською у мене виникали тільки на початку. Домашніх завдань дуже багато, і кожен учень сам вирішує - виконувати їх чи ні. Але, якщо ти щось не вивчив та провалив тест - з тебе знімають 10% від фінальної оцінки в семестрі. Цікавий факт: тут ніхто нікого не змушує вчитися. Проте, коли викладачі розуміють, що студенту цікаво і він намагається - активно допомагають.

Після лекцій з 16 до 18 годин у нас час, так би мовити, суспільно-корисної діяльності. Хтось займається спортом, щоб потім представляти коледж на змаганнях, хтось присвячує цей час благодійництву та волонтерству, хтось вирішує питання, що виникли в студентській раді, а хтось ходить на йогу. Загалом, варіантів багато. Головне, брати участь хоч в чомусь - це вимога коледжу: протягом навчального року кожен студент повинен набрати 10 балів за позакласну, тобто неакадемічну діяльність. Таким чином тут прагнуть розвинути повноцінну особистість в кожному студенті.

Батьки бачать оцінки навіть за океаном

Деякі мої однолітки хочуть вчитися за кордоном не стільки через перспективи, а щоб вислизнути від батьків та їхнього контролю. Не знаю, як в інших країнах, але в Канаді батьки навіть за тисячі кілометрів в курсі того, як вчиться дитина. Як би ти не старався - приховати оцінки не вдасться.

По-перше, у батьків є доступ до електронної системи з моїми оцінками, і вони можуть в будь-який момент зайти та подивитися. Більш того, на зв'язку з батьками знаходиться куратор, який є у кожного студента. Куратор - це, в першу чергу, твій помічник, до якого можна звернутися з будь-яким питанням, що стосується як навчання, так й побутових моментів. Але, крім цього, куратор спостерігає за успішністю учнів.

Особисто мені не подобається такий додатковий контроль, але в цьому році, як випускник коледжу, який готується до вступу в університет, я оцінив роботу куратора. Він допоміг мені скласти заяву на вступ у кілька вишів, простежив, щоб я всі документи відправив вчасно. Загалом, замінив в цьому питанні батьків, але зробив це зі знанням справи та без додаткових емоцій.

Вступ до вишу відбувається без паніки

Студенти в КанадіМабуть, на моменті вступу до вишу по-канадські я зупинюся детальніше. Ми з батьками всю весну радіємо з того, що я вчуся в Канаді в коледжі, і це повністю позбавило нас від будь-яких хвилювань на тему мого подальшого вступу. Знаю, що в цей час випускники шкіл в Україні дуже переживають з приводу іспитів як випускних, так і вступних, з приводу того, які вимоги будуть в обраному виші в цьому році та все таке.

В Канаді все це відбувається по-іншому: студенти коледжу автоматично вносяться в загальну міжуніверситетську базу, їх профайли регулярно поповнюються даними про досягнення та оцінки. Вимоги вишів відомі заздалегідь, процес надходження прозорий та зрозумілий: який результат (у відсотках) на момент закінчення школи або коледжу, на той університет і спеціальність може з високим ступенем імовірності розраховувати студент. Ніяких додаткових іспитів! Університети повністю довіряють оцінкам, які виставлені школою або коледжем, вражає узгодженість програм обох ступенів навчання, що дозволяє уникнути нервування, надати процесу вступу позитивний і змагальний дух.

Я подав документи в три канадських університети та вже отримав запрошення від кожного з них! Тепер обираю, в якому з них буду вчитися! Ось так спокійно в Канаді проходить відповідальний травень: поки в Україні мої однолітки нервують, я вже став студентом!

Вартість навчання в канадських коледжах та університетах, які є партнерами OWL-study, можна подивитися тут

За БЕЗКОШТОВНОЮ КОНСУЛЬТАЦІЄЮ з приводу навчання в Канаді, мовних курсів в Канаді або корисних канікул звертайтеся в офіси OWL-study!

Чому травень в Канаді у студентів проходить спокійно та без нервів
Чому травень в Канаді у студентів проходить спокійно та без нервів
Оцінка: 
Середнє: 5 (2 голосів)

Коментарі відсутні