Підбірка цікавих фактів про Канаду

14.01.17
0

Канада давно вважається гостинною країною: з року в рік тисячі іммігрантів приїжджають сюди вчитися, працювати та жити. Однак справа не тільки в рівні розвитку та перспектив держави, в сприятливих та комфортних умовах для людей з усього світу. Канада має неймовірну безліч дивовижних унікальних особливостей, які, безумовно, привертають увагу. Частина відмінних ознак створена природою, а частина сформувалися під впливом місцевих мешканців.

 

Сподіваємося, що за допомогою Open World Learning ви незабаром відвідаєте цю прекрасну країну. Ну а поки - познайомтеся з цікавими фактами про Канаду в нашій добірці!

 

Назва Канада походить від слова kanata, що означає «поселення», «село» на мові Лаврентійська ірокезів - перше індіанців, яких французький дослідник Жаком Картьє зустрів влітку 1534 року в селі Стадакона (в околицях сучасного Квебека).

 

Щільність населення - близько 3,5 чоловік на 1 км - є однією з найнижчих у світі.

 

Канада є одним з найбільших світових постачальників сільськогосподарської продукції; Канадські прерії є одними з найбільших виробників пшениці, ріпаку та інших зернових.

 

42% населення Канади мають вищу освіту або науковий ступінь.

 

Канада - офіційно двомовна країна. З 7 липня 1969 року по Закону про офіційні мови англійська та французька мови мають рівноправний статус. Всі канадські федеральні службовці зобов'язані вміти говорити й по-англійськи, й по-французьки. Вся федеральна література, від податкових декларацій до брошур і звітів, видається на обох мовах.

 

Англійська мова є рідною для 57,8% населення, французька - для 22,1%.

 

Національними символами Канади є клен, бобер та канадська порода коней. Крім цього, існують й інші символи. Наприклад, на монетах зображені північний олень (карібу), чорноклюва гагара (Common Loon, тому монету в один долар зазвичай називають loonie), білий ведмідь.

 

В ознаменування того, що Канада заселена народами різного походження, в країні з 1960-х років поширена політика мультікультурності. У канадських містах можна знайти елементи з культур всього світу, регулярно проводяться фестивалі, присвячені культурам різних країн.

 

Велике місце в житті канадців займає спорт. Офіційним зимовим спортом та найпопулярнішим дозвіллям є хокей з шайбою. Відомо, що 80% канадців регулярно хоча б дивляться хокей та йдуть грати в нього при першій нагоді! У Торонто знаходиться найбільший в світі Зал хокейної слави. Влітку тут полюбляють лакросс. Також популярні керлінг, фігурне катання та канадський футбол.

 

Середня тривалість життя в Канаді становить 75 років у чоловіків та 81 рік - у жінок, що є одним з найвищих показників у світі. При цьому лише 90 років тому тривалість життя канадців складала лише 60 років. Як це пояснити? Підвищенням рівня життя та економічною стабільністю — ці фактори роблять людей щасливими. А щасливі живуть довше!

 

Мис Спір, найбільш східна точка Канади (та Північної Америки), знаходиться в Ньюфаундленді й Лабрадорі на півострові Авалон. Париж знаходиться ближче до нього (4000 км), ніж Ванкувер (5020 км).

 

Великі озера являють собою найбільше в світі за площею джерело прісної води, що не замерзає.

 

Міст Конфедерації, що зв'язує Нью-Брансуік з Островом Принца Едуарда, довжиною 13 км - це найдовший міст у світі, побудований над водою.

 

Вежа Сі-Ен в Торонто - друга найвища вежа у світі в світі з найвищою точкою, доступною для відвідування туристами, що знаходиться на висоті 447 м над землею.

 

П'ять канадських пляжів заслуговують позначення Blue Flag в рамках міжнародної програми за якістю навколишнього середовища пляжів (один з них знаходиться на півострові Південний Брюс в Онтаріо, а решта 4 розташовані на узбережжі в місті Торонто).

 

Острів Сейбл в 300 км від берегів Нової Шотландії (в Атлантичному океані) - єдина канадська територія, доступ до якої обмежений урядом Канади. Майже все населення острова становить одна колонія диких коней, які прекрасно живуть в ізоляції.

 

Острів Девон в Нунавуті - найбільший острів на Землі, який не має населення та служить Канадському космічному агентству випробувальним майданчиком. Його ландшафт має багато подібностей з марсіанським ландшафтом і має властивості, які сприяють експериментам по відтворенню умов життя на планеті Марс.

 

Водопровідна вода в Канаді є дуже чистою, тому вважається питною.

 

Алкоголь в Канаді продається виключно в спеціалізованих магазинах (Liquor Store) та тільки до 22.00.

 

У Канаді мешкає понад 15500 білих ведмедів, що становить близько 75% від світової популяції.

Підбірка цікавих фактів про Канаду
Підбірка цікавих фактів про Канаду
Оцінка: 
Голоси відсутні

Коментарі відсутні