+38 (063) 520 6262

+38 (050) 312 14 16

info@owl-study.com

+38 (098) 556 62 62

+38 (093) 185 32 70

Усі контакти
ОСВІТА В КАНАДІ
БЕЗКОШТОВНІ КОНСУЛЬТАЦІІ

В Канаду на навчання: як організувати перші дні після прибуття

22.05.17
0

У період планування освітньої поїздки в Канаду студенти OWL-study цікавляться, як проходить адаптація в новій країні, якими справами після прильоту потрібно зайнятися в першу чергу. Втім, саме ці питання нам частіше задають все ж батьки: самі студенти перебувають у певній ейфорії від того, що відбувається :-)

Взагалі, це правильно: заздалегідь продумати свої дії в перший час перебування в Канаді. До речі, радимо приїжджати за кілька днів до початку занять. Тоді можна й справами спокійно займатися, й звикнути до нових умов життя. В іншому випадку весь орієнтовний графік, складений нами для зразка, вам доведеться встигнути реалізувати в той стислий термін часу, який ви собі створите.

День 1: прибуття

Як тільки ви опинитеся в канадському аеропорту, вам, як студенту, який прилетів по студентській візі study permit, необхідно виконати одну важливу вимогу. Не забудьте підійти до immigration services, щоб оформити там дозвіл на навчання та роботу в Канаді. Це важливо зробити НЕ ВИХОДЯЧИ З АЕРОПОРТУ. Інакше процедура з отриманням дозволу на роботу може затягнутися надовго.

Після цього вас зустріне представник або коледжу, або OWL-study та відвезе до місця проживання - в кампус або приймаючу сім'ю. Якщо ви вирішите дістатися самостійно - ми підкажемо, як замовити таксі або яким видом громадського транспорту краще скористатися.

Огляд нового місця проживання та знайомство з колегами по вишу або з членами сім'ї, яка приймає - це основне ваше заняття в день прильоту. Можливо, у вас залишаться сили, щоб трохи вивчити місцевість, зрозуміти, що розташоване поруч з вашим новим будинком. У добровільних помічників, які зможуть все показати й розповісти, дефіциту не буде. Студенти легко йдуть на контакт, а приймаюча сім'я - тим більше! Але зазвичай після перельоту сил немає навіть на мінімальну програму. Тому душ і ліжко - ваші головні «розваги» у перший день.

День 2: знайомство з місцевістю

Другий день буде присвячений повноцінному знайомству з усім і всіма, хто вас оточує. Та деякими правилами, яких потрібно дотримуватися. Наприклад, в сім'ї вам розкажуть, коли сніданок, запитають про те, що ви любите їсти, пояснять, як прати речі, та інші побутові подробиці. Своя «інструкція» по проживанню є і в кампусі. Нічого дивного та складного. Найголовніше - бути ввічливим та толерантним співмешканцем.

Сьогодні можна відвідати найближчий супермаркет: оцінити асортимент, почати звикати до цін в канадських доларах, купити все те, що не влізло в чемодан або було випадково забуте вдома.

Що стосується справ, потрібно вирішити питання з придбанням sim-карти канадського оператора, щоб без проблем підтримувати зв'язок з новими знайомими. А ось спілкуватися з рідними по інший бік океану з фінансової точки зору набагато вигідніше за допомогою Інтернету: WI-FI є всюди.

День 3: оформлюємо документи

Ви вже трохи освоїлися, так що можна з'їздити в ваш навчальний заклад. Або зайти в відповідний корпус, якщо ви живете в кампусі :-) Головна мета - не тільки подивитися, що і як, а отримати ID-карту (студентський). Візьміть з собою паспорт, лист про зарахування, медичну страховку (якщо вона вже є), дозвіл на навчання.

Потім необхідно отримати SIN - Social Insurance Number: його оформлення в офісі Service Canada Centre займе не більше 20 хвилин. SIN знадобиться для подальшого працевлаштування (якщо ви будете підробляти) та відкриття рахунку в банку - цим, до речі, можна зайнятися сьогодні ж, поки є час. Про те, якому банку надати перевагу, варто подумати заздалегідь, тому що деякі з них надають студентам приємні бонуси.

Оскільки черги в канадських установах - рідкісне явище, у вас є шанс швидко з усім впоратися та відправитися на прогулянку. Заодно почнете освоювати громадський транспорт, запам'ятовувати види з вікна та дорогу додому.

У деяких студентів в перші дні виникають «труднощі перекладу» через погане знання англійської або через акцент, з яким розмовляють деякі представники оточення - приїжджих багато, так що знадобиться деякий час, щоб звикнути до цього моменту. Але ця незручність швидко проходить: ваше знання мови з кожним днем ​​буде поліпшуватися, а значить й розуміння - теж! Головне - не соромитися та пам'ятати, що більшість з людей поряд з вами колись також приїхали до Канади без досконалого знання англійської.

День 4 та 5: адаптація триває!

Якщо напередодні вам вдалося оформити всі важливі для перебування в Канаді документи, то з чистою совістю вирушайте на огляд визначних пам'яток! Наявність студентського допоможе заощадити на квитках в громадському транспорті: тепер ви можете купити пільговий студентський проїзний квиток GoCard або U-Pass BC. До речі, не полінуйтеся звантажити розклад автобусів на телефон: транспорт в Канаді ходить за розкладом, і ви зможете краще планувати свій час!

Майте на увазі: в Канаді навіть пішоходів штрафують за порушення правил дорожнього руху! Так що проїжджу частину краще переходити в установленому місці.

Погода зорієнтує, де вам краще погуляти: на відкритій місцевості або почати знайомство з галереями, океанаріумом, торговими центрами та іншим. Може вам пощастить відправитися на велопрогулянку - тут це популярний вид відпочинку, тому створені всі умови навіть для тих, хто не дуже добре їздить. Головне, залиште сили для того, щоб подивитися місто ввечері!

Обов'язково заплануйте відвідування історичних місць: канадці з великою повагою ставляться до історії своєї країни, так що ви теж починайте її пізнавати!

День 6 й 7: підготовчі заняття

Пора згадати, що для чого ви все-таки приїхали в Канаду :-) Дуже важливо не пропустити підготовчі заняття - Orientation Day - для міжнародних студентів у вашому навчальному закладі. Часто вони проходять протягом двох днів, тому що інформації досить багато. Під час цих зустрічей ви познайомитеся з іншими учнями та викладачами, складете розклад занять з датами тестів й іспитів, дізнаєтеся, як відбувається оцінювання знань та як контролюється успішність, вам покажуть все найкраще, що є в виші. У деяких коледжах студенти в першу чергу складають мовний тест, за результатами якого їх розподіляють до відповідних груп. Ось так ви почнете занурюватися в навчальний процес.

А що потім? Потім починається найголовніше: навчальний процес, насичений новими знаннями, досвідом, практичними навичками! Впевнені, що вам сподобається навчатися в Канаді!

З практичними порадами про те, що потрібно взяти з собою в Канаду, ви можете прочитати у відповідній статті. Хай щастить, студенте! :-)

В Канаду на навчання: як організувати перші дні після прибуття
В Канаду на навчання: як організувати перші дні після прибуття
Оцінка: 
Середнє: 5 (3 голосів)