+38 (063) 520 6262

+38 (050) 312 14 16

info@owl-study.com

+38 (098) 556 62 62

+38 (093) 185 32 70

Усі контакти
ОСВІТА В КАНАДІ
БЕЗКОШТОВНІ КОНСУЛЬТАЦІІ

Навчання та розваги українців в Канаді (тиждень перший)

15.06.17
0

Онлайн-щоденник перебування студентів OWL в Канаді влітку-2017

Подорож почалася з пригод

З чого починається подорож? З того моменту, коли ви сіли в транспортний засіб, за допомогою якого плануєте дістатися кінцевої точки маршруту. Тож і наша розповідь про перебування студентів OWL в Канаді у червні 2017 року, а саме - переможців та півфіналістів конкурсу «Видатні українці Канади», почнеться з їх відвідування аеропортів в різних куточках світу.

Про те, як наша група відправлялася з аеропорту Бориспіль, ви можете прочитати за посиланням. А що ж було потім? Прекрасна Франція та аеропорт в Парижі, який наші студенти назвали справжнім палацом!

Студент OWL Олександр Хабайлюк в аеропорту в ПарижіСтудентка OWL Анна Малишева в аеропорту в ПарижіОднак переліт запам'ятався не лише красивими місцями та довгим перебуванням на борту літака. Вже у Канаді, не так й далеко до Ванкуверу, а саме, в аеропорту Монреалю наша молодь потрапила у пригоду.

Здавалося, що після неодноразових перевірок, які вже відбулися, ніяких питань до наших мандрівників не повинно було виникнути. Але в кожного прикордонника, незалежно від країни, є персональний світогляд. Мабуть, саме через це працівники аеропорту в Монреалі все ж таки знайшли привід для того, щоб затримати одного з наших хлопців. Додаткову перевірку влаштували учаснику Майдану Назарію Держило, який привернув увагу курткою з військовими нашивками.

Студент OWL Назарій Держило і його пригоди в МонреаліЗрозуміло, що затримання Назарія схвилювало всю групу. Причому настільки, що учасники спізнилися на рейс до Ванкуверу! Здавалося б, це катастрофа! Понад десятьох хлопців та дівчат застрягли за тисячі кілометрів як від дому, так й до місця прибуття. На щастя, канадський офіс OWL навіть на хвилинку не розгубився, дізнавшись від учасників про цю ситуацію.

В першу чергу за допомогою звернулися до виконавчого директора Конгресу Українців Канади Ігоря_Михальчишина. Пан Михальчишин кинув клич українцям Монреалю, щоб відгукнулися ті, хто був поряд з аеропортом. Нам знову пощастило: в аеропорт Монреалю як раз прилетів президент Української Студентської Спілки Канади Касьян Солтикевич. Він брав участь у відбіркових інтерв'ю нашого конкурсу, то навіть впізнав кількох фіналістів і допоміг змінити квитки на інший рейс до Ванкуверу.

Не забули ми й про Назарія, з яким прикордонники ще продовжували спілкування. Важко повірити, хто саме поручився за хлопця та забрав його з аеропорту! Про історію дізналася канадський режисер та волонтер Адріана Лугова, яка мешкає у Монреалі. Адріана має українське коріння та неодноразово бувала на історичній батьківщині, працюючи над кінострічками.

Студенти OWL прибули до аеропорту Ванкувер! В тому числі, про Майдан, його героїв та канадських хірургів, що оперували поранених. Ось чому пані Лугова не тільки щось чула про Назарія Держило - вона з ним добре знайома! Тож Адріана прибігла в аеропорт та допомогла нашому хлопцю.

Звичайно, за цей час вся група вже прибула у Ванкувер. А Назарій залишився відпочити в Монреалі як почесний гість чуйної режисерки. Але ненадовго: вже через кілька годин він приєднався до своєї групи та почав насолоджуватися ванкуверською гостинністю! Ось така історія, яка краще за все доводить силу та єдність українців в Канаді!

Перші враження та знайомство з діаспорою

Студенти OWL в Канаді на італійській вечірціПісля прибуття наша молодь перш за все відправилася знайомитися зі своїми хост-батьками та відпочивати. А потім — на прогулянку: студентів запросили на італійське свято, тож вони майже одразу на практиці відчули одну з головних канадських особливостей — мультикультурність. 

Студентка OWL Ірина Дідич в захваті від Ванкувера та його жителів

В неділю студенти-конкурсанти були в церкві, після служби познайомилися з представниками діаспори. А потім відбулася зустріч, на яку чекали, ми впевнені, обидві сторони: автори відеодосліджень про видатних українців Канади познайомилися... зі своїми героями! Можете уявити, скільки емоцій, скільки позитивних вражень та вигуків: "Не вже це все насправді! Не може бути!"

Студенти OWL в Канаді на зустрічі з українською діаспорою та Ярославою ТатарнюкНаприклад, конкурсантів привітала найстарша громадська діячка української громади Ванкуверу 95-літня пані Ярослава Татарнюк. Пані Ярослава - жінка-легенда: в далекі радянські часи вона зібрала колекцію українського національного вбрання, з якою об'їздила по всьому світу, а потім подарувала в український музей у Вінніпезі. Все своє життя в Канаді пані Ярослава прожила з Україною в серці, що відбилося у її постійній допомозі дітям та людям в потребі. І цього разу пані Ярославу переконувати не потрібно було. Вона вірить, так само, як ми, що в молодь потрібно вкладати! МНОГАЯ ЛІТА Вам, пані Ярослава!

Студенти OWL в Канаді на зустрічі з українською діаспорою...Понеділок пройшов не менш насичено та цікаво, бо це був перший день у коледжі, тож наші дівчата та хлопці відчули себе справжніми канадськими студентами. Молодь відвідала презентацію в Douglas College та склала орієнтаційний тест. Тобто знайомство з вищою освітою Канади почалось!

Досліджуємо Ванкувер та усуваємо акцент

Вівторок-середа. Вільний час наша молодь присвячує прогулянкам прекрасним Ванкувером. Оскільки в місті завжди повно студентів, хлопці та дівчата постійно зустрічають нових друзів. 

Студенти OWL в Канаді вчать англійську мову та усувають акцент

Наприклад, під час оглядової екскурсії містом, яка була організована для нових студентів Canadian College of English Language, переможці OWL сфотографувалися біля олімпійського вогню в міжнародній компанії.

Також наша група відвідала British Columbia Institute of Technology (ВСІТ) – найбільший політехнічний інститут Канади.

Що стосується безпосередньо навчання, сьогодні відбувся перший урок з усунення акценту, який для нас безкоштовно провів пан Сергій, один з хост-батьків OWL. Пан Сергій знає кілька мов, і дуже тонко відчуває тони й різницю звучання, тому його заняття не тільки цікаві, а ще й неймовірно результативні! 

Студенти OWL в Канаді вільний час присвячують активному відпочинкуСтуденти OWL в Канаді насолоджуються красою природи!В перервах між навчальними заходами кожен зі студентів розважається, як може. Наприклад, наші Назар Держило та Сашко Хабайлюк перевіряють на міцність гойдалки :-) А ось Анна Малишева звертає увагу на красу, романтику та пальми! 

Здається, що всім нашим студентам в Канаді подобається!

В кінці тижня розважальні плани нашої групи трохи змінила погода: під час зливи гуляти містом не дуже зручно. Тому весь час студенти присвятили справам: продовжили вчити англійську та усувати акцент. А також трохи відпочили від купи щоденних вражень. Це і добре, тому що на вихідні є певні надії! :-)

Ну що ж: подивимося, чим студентів та нас приємно здивує новий тиждень!

Навчання та розваги українців в Канаді (тиждень перший)
Навчання та розваги українців в Канаді (тиждень перший)
Оцінка: 
Середнє: 5 (2 голосів)