+38 (063) 520 6262

+38 (050) 312 14 16

info@owl-study.com

+38 (098) 556 62 62

+38 (093) 185 32 70

Усі контакти
ОСВІТА В КАНАДІ
БЕЗКОШТОВНІ КОНСУЛЬТАЦІІ

Поради першокурсникам-іноземцям в Канаді: як не розгубитися в новій країні

Попри те, що всі тривожні дні, пов'язані зі здачею іспитів як в українських школах, так і тих, які були необхідні для зарахування до канадського ВНЗ, вже позаду, у вашому паспорті є студентська віза, а валізи майже зібрані, ми просимо вас поки що не розслаблятися.  Читайте оновлені рекомендації та дізнайтеся про всі важливі моменти для першокурсника-іноземця, якій відправляється здобувати освіту в Канаду!

Першокурсниці в КанадіАеропорт - місце важливих справ

Для перетину державного кордону Канади у першому канадському аеропорту, де сяде літак, вам потрібно пройти митний та імміграційний контроль. Для цього необхідно заповнити митну декларацію - друкований варіант або електронний.

Потім отримайте дозвіл на навчання - Study Permit. Ця процедура може зайняти в аеропорту кілька годин. Пришвидшити процес допоможуть наступні документи:

  • копія Листа про зарахування з навчального закладу;
  • Лист з посольства - Study Permit Approval Letter or Correspondence Letter.

Про перетин держкордону в КанадіЯкщо ви вступили на академічну програму, то ваш дозвіл на навчання і є дозволом на роботу у вільний від навчання час. Перевірте, будь ласка, чи все у вас вірно і чи немає обмежень в документі відносно роботи. Студенти мають право працювати під час навчання 20 годин на тиждень.

Але, якщо ви будете вчитися на co-op program - не забудьте одразу оформити Work Permit, щоб не було проблем із проходженням оплачуваної практики. Бо оплачувана практика та можливість працювати у вільний час - це різні речі.

На жаль, якщо ви зараховані лише на підготовчі мовні курси, то не маєте права працювати в Канаді до вступу на академічну програму.

! З досвіду студентів набору вереснь-2018: на кордоні потрібно показати підтвердження оплати депозиту (зараз коледжі просять сплатити за перший семестр, перш ніж надають лист про зарахування).

Крім того, імміграційний офіцер може запитати адресу проживання в Канаді, а також про наявність коштів. Майте на увазі: більше, ніж 10 тисяч канадських доларів, ви не маєте права ввозити! Радимо мати з собою готівкою 200-300 канадських доларів: на проїзд по місту і на обід в перший день. А потім ви переконаєтеся, що за всі послуги в Канаді можна розраховуватися карткою - навіть українських банків.

   Радимо   прочитати:   ЯК   ОРГАНІЗУВАТИ   ПЕРШІ   ДНІ   ПІСЛЯ   ПРИБУТТЯ   В   КАНАДУ   

Про дозвіл на навчання Study Permit в КанадіКоли всі справи з імміграційною службою будуть вирішені - отримуйте багаж та біля виходу з аеропорту знайдіть представника коледжу. Звісно, якщо ви заздалегідь забронювали цю послугу (радимо зробити це, як тільки ви купите квитки та дізнаєтеся про дату прибуття).

Як правило, коледжі забезпечують безкоштовний трансфер для своїх студентів з аеропорту до міста. Якщо вас супроводжують батьки - за трансфер доведеться доплатити.

Докладніше про те, що повинно бути у валізі студента, читайте тут!

Чому потрібно приїжджати завчасно

Всі канадські ВНЗ рекомендують міжнародним студентам приїжджати завчасно, щоб встигнути вирішити всі організаційні питання. Тобто, краще приїхати десь за тиждень до початку занять.

Припустимо, ви починаєте заняття в коледжі у вересні (в січні та в травні все відбувається за аналогічним графіком), оптимальний варіант прибуття - в кінці серпня, але не пізніше 3 вересня, щоб отримати студквиток та почати навчання.

Офіційне заселення в резиденції коледжів починається десь з 27 серпня. Якщо ви приїхали раніше - вас можуть заселити за додаткову оплату. Якщо ви обрали варіант проживання homestay - день вашого прибуття узгоджуєте із родиною.

До речі, деякі коледжі пропонують своїм студентам, які обрали варіант розміщення у вигляді самостійної оренди квартири, дводобове проживання у тризірковому готелі (на час пошуку житла). Безкоштовно.

Як отримати в Канаді Social Identification Number or SINДва-три дні вам знадобиться, щоб відпочити від подорожі та хоч трохи акліматизуватися, звикнути до різниці в часі. В ці дні також можна почати знайомство з містом та територією навчального закладу. Майте на увазі: якщо ваш коледж надає вам безкоштовний проїзний — діяти він почне лише з 1 вересня.

31 серпня більшість коледжів проводить інформаційні сесії для міжнародних студентів. Заради того, щоб все було максимально зрозуміло, коледжі намагаються проводити ці консультації звичною для новачків мовою - в нашому випадку українською або російською.

1 та 2 вересня в коледжах працюватимуть реєстраційні стійки: вам потрібно прийти та зареєструватися. Візьміть із собою в коледж Study Permit та інші документи, про які вас раніше попереджав коледж. Звертаємо увагу, що дехто просить мати із собою й українські оригінали атестатів чи дипломів, а дехто потребує лише оригінали перекладів. Звичайно, нотаріально завірені!

3 вересня в Канаді відзначають День Праці. Це вихідний.

4 вересня - Orientation Day, орієнтаційна сесія для всіх студентів, включаючи канадців. Тобто Перше вересня по-канадськи. В цей же день відбуваються зустрічі з координаторами програм. Тому перебувати в цей день у коледжі дуже важливо!

5 вересня - перший день занять, всі студенти повинні бути на навчанні.

Про банківський рахунок в КанадіСаме для того, щоб в перший день не було складностей, ви не заблукали та взагалі відчували себе впевнено, ми й рекомендуємо заздалегідь познайомитися з коледжем та територією. Якщо ви все одно не орієнтуєтеся у розташуванні аудиторій - звертайтеся за допомогою до будь-якого студента: тут всі чуйні та доброзичливі!

В коледжах повно друзів та професійних помічників!

В кожному навчальному закладі Канади, який приймає іноземних студентів, є спеціальні відділи: головна робота їхніх співробітників - допомагати молоді та створювати комфортні умови для навчання.

Такі відділи називаються International Centre або International Division. Сюди можна звертатися з будь-яких питань: продовження візи, правила дії страховки, оформлення робочої візи, розміщення, працевлаштування, волонтерство. Всі консультації надаються безкоштовно.

Про мобільний зв'язок в КанадіЯкщо студент стикається з якоюсь проблемою - радимо одразу приходити до Міжнародного відділу, щоб записатися на індивідуальну на зустріч або загальну консультацію. Часто консультанти з різних питань збирають студентів у певні дні, розповідають подробиці, перевіряють, чи вірно заповнені необхідні документи та ін.

Сюди потрібно звертатися, щоб взяти участь в програмі з обміну та використати можливість під час навчання в своєму ВНЗ як мінімум на 1 семестр поїхати кудись ще повчитися - як в Канаді, так й в іншій країні (головне, щоб міжнародні подорожі були дозволені вашою візою).

Також спеціалісти цих відділів допомагають з вибором наступної програми навчання, якщо ви вирішили продовжити вчитися, або з оформленням робочої візи після закінчення коледжу.

Навіть коли під час навчання ви розумієте, що якийсь предмет вам не піддається — звертайтеся за порадою до фахівців Міжнародного відділу. Вам підкажуть, що робити - чи скористатися послугами репетитора, або вжити інших заходів. Головне, щоб ви звернулися вчасно, а не коли вже повністю “завалили” предмет.

Про медичну страховку в КанадіМіжнародні відділи також проводять велику кількість воркшопів: відвідувати їх дуже корисно, бо під час проведення зможете отримати важливу інформацію та знайомства. Тому пропонуємо звертати увагу на оголошення та цікавитися заходами.

До речі, радимо брати участь у волонтерських програмах від коледжу. Грошей ви не заробите, але здобудете дещо важливіше: досвід, знайомства та рекомендаційні листи, які допоможуть при працевлаштуванні.

Також візьміть за правило щодня перевіряти пошту та приділяти увагу кореспонденції від коледжу!

Обов'язково слідкуйте за станом Особистого кабінету. Тут можна подивитися ваші оцінки, стан рахунку - чи за все сплачено (система автоматично відраховує порушників дедлайну по оплаті, і можливість повернутися на програму є не завжди), а також програми на вибір у студентів на бакалаврських програмах.

Про підручники, SIN, мобільний зв'язок та банківський рахунок

Про Orientation Day в канадських ВНЗКрім знайомства з коледжем вільний час радимо присвятити таким важливим справам.

До початку занять придбайте підручники. Вони в Канаді дорогі (у вартість навчання підручники не входять; їхня вартість становитиме від 200 до 1500 доларів на семестр). Але в Bookstore при коледжі чи університеті можна купувати вживані або в електронному форматі. Вони, зазвичай, коштують дешевше. До того ж, після використання ви також можете продати підручники в книгарню.

Відвідайте найближчий офіс Service Canada з паспортом, дозволом на навчання (Study Permit) та листом про зарахування, щоб отримати канадський податковий ідентифікаційний номер Social Identification Number or SIN.

Про підтримку в КанадіВсі міжнародні студенти мають право на безкоштовний банківський депозитний рахунок в Канаді. Знайдіть найближче до вас відділення одного із перелічених канадських банків (RBC - Royal Bank of Canada, Bank of Montreal, CIBC, TD Bank, HSBC), призначте зустріч для відкриття банківського рахунку та отримайте депозитну картку. Це буде зручно, тому що з готівкою в Канаді майже ніхто не ходить.

Якщо вам ще не виповнилося 18 років, то для відкриття рахунку банк попросить надати Лист від опікуна. Якщо ви є студентом OWL-study - ми заздалегідь вирішуємо такі питання.

Мобільний зв'язок. Якщо маєте розблокований мобільний телефон, то в Канаді ви без проблем придбаєте SIM-картку з місцевим номером. Як правило, канадські провайдери мобільного зв'язку пропонують спеціальні тарифи для студентів. Тож перед тим, як підключатися, порівняйте їх та оберіть для себе найкращий. Поцікавтеся думкою більш досвідчених студентів з приводу того, якого оператора та тариф обрати.

Пам'ятайте, що ви в Канаді не одні! Ви поповнюєте одну із найбільших українських спільнот, що живе за межами України! В кожному місті є українські організації, українські студенти! Ви швидко знайдете нових друзів та отримаєте підтримку!

Наприклад, про Ukrainian Youth in Vancouver читайте тут і тут!

...Сподіваємося, ви стали канадським студентом разом з OWL-study? :-) Дуже приємно, що ви довірили нам організацію своєї вступної кампанії! Ми ще раз вітаємо вас зі здійсненням мрії! Ви стали студентом канадського вишу, тож зможете отримати одну із найбільш якісних освіт у світі! Сотні тисяч молодих людей з різних країн змагались за право бути студентом канадського вишу, і вам пощастило отримати цей статус! Все лише починається, і ми разом з вами на цьому шляху професійного та особистого зростання! При виникненні будь-яких запитань звертайтеся до OWL-study!

Залишилися питання? Пишіть-дзвоніть консультантам OWL-study! Корисні поради ми надаємо безкоштовно :-)

Поради першокурсникам-іноземцям в Канаді: як не розгубитися в новій країні
Поради першокурсникам-іноземцям в Канаді: як не розгубитися в новій країні
Оцінка: 
Середнє: 5 (1 голос)