Моя поїздка в Канаду була дуже бажаною. Я з нетерпінням чекала, коли сяду в літак та порину у далечінь. Але я й гадки не мала, що мандрівка буде настільки цікавою й захопливою!!!
Найперше, що на мене справило враження - це природа неймовірної краси. Неможливо словами описати всю велич і красу канадської природи. Жодна світлина не може передати всі почуття та емоції. Це потрібно бачити й відчувати - магічне поєднання всього живого: ліси, гори, океан...
Я відчула, що люди тут перебувають в гармонії з собою та навколишнім світом. Ванкуверські парки - це щось особливе! Заходиш у парк - і не віриться, що цивілізація зовсім поруч. Тут мешкає чимало тварин. Усі вони абсолютно не бояться людей, відчувають себе господарями парку та охоче дозволяють себе фотографувати. Дерева в парках змагаються в висоті та обхваті, й тягнуться до небес.
Особливо мене розчулило те, як акуратно оминають стовбури дерев, будуючи настили чи стежки. Їх не пиляють, не ріжуть, не рубають. Їх просто обходять, залишаючи дерево далі жити та рости. Старе дерево притулилося до нового, але нікому на думку не спало порізати його на дрова. У ці моменти виникало запитання: а чим же наші Карпати та Полісся завинили перед людиною? Можливо, українці в Україні більш "кмітливіші" і "підприємливі" за канадців? Та ні. Просто канадці шанують та бережуть свою природу. Напевно, тому що вона в них одна на всіх. Честь їм за це і хвала.
У цій країні спорт теж для всіх, а не тільки для високих досягнень і гучних звітів. Галявини довкола зайняті любителями йоги, футбольні поля - футболістами, канали – веслярами. Навіть хокеїсти пристосувалися влітку ганяти шайбу, змінивши її на м'яч, інші - просто бігають, старанно намотуючи кілометри та контролюючи: вдих-видих. Усі довкола бігають, стрибають, катаються.
Велосипед у Ванкувері - окрема тема. Дороги з велосипедними смугами, відокремленими від дороги бордюрами, вагони у метро спеціально для велосипедів, перетин велодоріжок з автотрасою розфарбовані в яскраво-зелений колір, а черга до велопрокату довша, ніж у Києві в « Мак-Дональдс».
Одним із завдань, які я собі поставила перед поїздкою, було дослідити хокейний феномен у Канаді. Проте, старий сезон НХЛ закінчився, а новий ще не розпочався. Так що на матчі за участю "Vancouver Canucks" побувати не вдалося. Зате, дякуючи моїм новим друзям Кості та Юлії, які гостинно мене приймали під час мого перебування у Канаді, мені пощастило познайомитися з іншим популярним захопленням канадців - хайкінгом (це піший туризм). Мені з друзями навіть довелося заночувати у наметі на вершині засніженої гори, а зранку зустрічати неймовірний романтичний світанок. Приголомшливі відчуття!!!
Я закохалася у Ванкувер з першого погляду. Так люблять хороших друзів та цікаві книги. Так люблять щось просте й нехитре, тепле та надійне.
А на завершення я хочу сказати, що найцінніший ресурс Канади - це її громадяни. Вони не живуть на показ, а просто насолоджуються життям, ламаючи всі стереотипи та шаблони. Щирі, привітні, надзвичайно виховані та толерантні люди, які щодня створюють це суцільне свято, яке називається - КАНАДА.
Великий уклін українській діаспорі Ванкувера, організації O.W.L. та усій її дружній й згуртованій команді, невтомному президенту Світлані Комінко, представнику O.W.L. в Тернополі Оксані, моїй "канадській родині" Кості і Юлії, керівнику групи Світлані Іванюк, моїм новим друзям - учасникам конкурсу "Видатні українці Канади", моїй вчительці англійської мови в Україні Олені Михайлівні та вчителям в Канаді Джеймсу і Бріджит - всім-всім-всім, хто доклав чималих зусиль для того, щоб моя мрія стала реальністю!
Я познайомилась з прекрасними людьми, знайшла нових друзів, отримала чудову практику спілкування англійською мовою у мовній школі, відчула дух української діаспори та її безмежну любов до України.
На жаль, час швидко промайнув, подорож закінчилась, залишивши в пам'яті щасливі миті.
Дякую, Ванкувер!
Найцікавіші подробиці про пригоди учасників мовної програми з вивчення англійської в Канаді-2017 читайте в нашому онлайн-щоденнику!
Поїхали в Канаду з OWL: вчити іноземну мову, досліджувати країну кленового листа, відпочивати, готуватися до вступу в коледж або університет, іммігрувати через освіту. Це все реально! Зателефонуйте та дізнайтеся, з чого почати вашу освітню подорож в прекрасну Канаду!