+38 (063) 520 6262

+38 (050) 312 14 16

info@owl-study.com

+38 (098) 556 62 62

+38 (093) 185 32 70

Усі контакти
ОСВІТА В КАНАДІ
БЕЗКОШТОВНІ КОНСУЛЬТАЦІІ

Про навчання на художника в Канаді

Розташування:

Ванкувер, Британская Колумбия

5

Українка Марія Душина, кандидат економічних наук, одного прекрасного дня вирішила прислухатися до поклику серця: поїхала до Канади, закінчила програму Fine Arts в Kwantlen Polytechnic University та стала художницею! Як саме це сталося? Читайте подробиці!

"В Україні я успішно працювала за спеціальністю "Менеджер-економіст". Але творча натура взяла нарешті верх. І я поїхала в Канаду у 2013 році на навчання в Kwantlen PolytechnicUniversity за фахом "Художник". Програма була дуже насичена та давала можливість спробувати себе в різних галузях, попрацювати з цікавими матеріалами та техніками. Що стосується вибору країни, то він був не випадковим. Основними критеріями були можливість іммігрувати після навчання, відкритість суспільства до іммігрантів, наявність ринку праці. Ви можете сказати: «Який ринок праці для художника?». Ванкувер відомий як другий Голлівуд, тут багато ігрових студій та компаній, які знімають кіно та ТВ-шоу - їм потрібні художники.

Ще в Україні я займалася 3D графікою та мала досвід викладання, то ж ще під час навчання у Канаді я знайшла роботу на півставки як інструктор по малюнку. Також попрацювала у Studio Technician, завідувала студіями по скульптурі та кераміці. Можу сказати, що у питанні працевлаштування допомагає ваша активність в університеті. Викладачі активно йдуть на зустріч, готові ділитися контактами та допомогти з роботою, якщо бачать, що студент займається улюбленою справою.

Особливостей канадської освіти багато. Перше - це те, що у вас немає певної групи. Студент сам планує свій розклад, і група формується в залежності від предмета. До нас на малюнок приходили вчитися й маркетологи, й психологи. З одного боку, це дуже зручно. Ви - господар свого часу, також контактне поле розширюється. З іншого боку, складніше йти на контакт з новими людьми, та й вони до цього не завжди прагнуть. Але харизма - наше все, так що нікуди не подінетеся від спілкування.

За словами друзів та інших студентів, навантаження по навчанню більше, і викладачі суворіші, ніж в Україні. Мені дуже сподобався індивідуальний підхід до кожного члена групи. Відкритість викладачів теж приємно здивувала. У порівнянні з Україною відсутній бар'єр «викладач-студент». З недоліків - відсутність чіткого навчального плану, у кожного інструктора він свій, і заздалегідь студенту не оприлюднений. Також все побудовано на самонавчанні. Інструктор максимум допоможе відкоригувати роботу на поточному етапі. Все інше - вибір техніки, матеріалів, підхід, - залишаються за вами. Ви вчитеся методом проб і помилок. Моя професія досить прикладна, так що і помилки, і успіхи, - все було.

Потрапити на програму не складно: я звернулася до компанії O.W.L. Open World Learning і вони абсолютно безкоштовно допомогли мені в цьому процесі. Як з'ясувалося, в іноземних студентів не питають портфоліо. По розмові з однокурсниками зрозуміла, що для них відбір до вишу був складнішим, бо вони проходили конкурс."